Лікування захворювань підшлункової залози

Підшлункова залоза - один із ключових органів шлунково-кишкового тракту, які виконують екзокринну і ендокринну функції. Вона відповідає за продукування панкреатичного секрету (травного соку), який містить велику кількість ферментів, без яких неможливе розщеплення жирів, вуглеводів і білків, а також вироблення гормонів, які керують обміном глюкози.

Чим небезпечні порушення у роботі підшлункової залози

Відхилення у роботі підшлункової спричиняють проблеми із засвоєнням поживних речовин із їжі. Без розщеплення нутрієнтів їжа, яку ми вживаємо, пройшовши через кишківник, не принесе ніякої користі організму. У свою чергу, дефіцит вуглеводів загрожує поступовою  загибеллю клітин головного мозку, а брак білків призведе до дистрофії міокарду; нерозщеплені молекули жиру почнуть надмірно накопичуватися на внутрішніх органах, що спричинить не лише прибавку у вазі, але і серйозні проблеми зі здоров’ям (гіпертонія, варикоз, діабет, онкологічні захворювання).

Здорова підшлункова виробляє необхідні організму гормони у потрібній кількості. Тому безперебійна робота органу дозволяє уникнути порушення обміну речовин і розвитку патологічних процесів у ШКТ. Ігнорувати її розлад небезпечно для здоров’я. І все ж досить  складно виявити його на ранній стадії, коли можливе легке та успішне відновлення.

Більше того, будь-яке пошкодження підшлункової залози небезпечне для всього організму. Оскільки вона розташована близько до селезінки, печінки, нирок, шлунка і серця, то впливає на кожен із цих органів.

Симптоми захворювань підшлункової залози

Існує немала кількість захворювань підшлункової залози. Більша частина з них проявляються подібними симптомами – приступоподібними або постійними болями і диспепсичними розладами (тяжкість у шлунку, раннє насичення навіть від малої кількості їжі, нудота до і після їжі, здуття і неприємне урчання у животі, відрижка і часта печія, блювота, порушення випорожнення).

Нерідко можуть зустрічатися такі прояви:

 • оперізуючий біль, котрий починається у лівому підребер’ї, віддає в область серця, а потім охоплює весь поперек і відгукується під лівою лопаткою;
 • блювота кислим вмістом у момент больового піку;
 • втрата апетиту, що призводить до зниження ваги;
 • збільшення кількості сечі, поява закрепів і здуття кишківника;
 • слабкість, задишка, накопичення рідини у животі (так звана водянка);
 • поява у роті відчуття постійної сухості, при цьому язик набуває бурого відтінку, тріскається і покривається нальотом;
 • сухі і шершаві губи, що набувають білого кольору;
 • почервоніння внутрішньої частини нижньої повіки, поява темних кіл під очима;
 • посилення болю після переїдання, вживання жирної, гострої і смаженої їжі, алкоголю.

Як правило, біль послаблюється у декотрих положеннях тіла, наприклад, сидячи, зігнувшись вперед або лежачи на боці із колінами, притягнутими до грудей.

Найбільш поширені захворювання підшлункової залози

Найчастіше серед хвороб підшлункової лікарі діагностують панкреатит і цукровий діабет.

Панкреатит – це запальний процес, який може проходити в гострій і хронічній формі. Парадоксально, але запалення виникає внаслідок пошкодження стінок підшлункової секретом, який вона сама ж і виробляє, а саме - активними ферментами, що в ньому містяться. Це захворювання відрізняється тим, що може спровокувати стрімку патологічну зміну тканин органу, аж до некрозу (відмирання тканин).

За статистикою, від панкреатиту страждають кожні 50 людей із 100 тисяч, найчастіше - чоловіки 35-50 років. Один із характерних клінічних ознак - оперізуючий біль (постійний, приступоподібний) у верхній частині живота, що проявляється або посилюється після їжі, який супроводжується частою відрижкою і нудотою. Часто спостерігається повна відсутність апетиту і різка втрата ваги. Гострій формі притаманний  біль гострий, який ніби просвердлює, зовсім нестерпний,  до якого можуть приєднатися нудота, блювота, зокрема і «фонтаном», підвищення температури тіла.

Проте трапляється і безсимптомний розвиток панкреатиту (10-15% випадків), котрий, на жаль, діагностується уже на стадії прояву різних ускладнень, наприклад, ферментної недостатності або зниження толерантності до глюкози, а також м’язової гіпотрофії, виснаження, остеопорозу, проблем із серцем. Майже у 5 разів збільшується ризик розвитку онкологічних захворювань, якщо не вилікувати хронічний панкреатит.

У медичному центрі «Енергетика» застосовується комплексний метод діагностики, котрий дозволяє побачити навіть незначні зміни у організмі – адже вони зразу позначаються на стані біологічної енергії людини. Завдяки своєчасній діагностиці, лікування підшлункової залози можна почати, не очікуючи появи болю, ускладнень і незворотних патологічних змін. Крім того, на відміну від класичного методу діагностики, пацієнту не потрібно ковтати зонд.

Лікування панкреатиту ведеться методом біотерапевтичного впливу, без хірургічного впливу і медикаментозної терапії. Метод допомагає не лише зняти больовий синдром, але і нормалізувати функціонування залози, а значить - і роботу усіх пов’язаних із нею органів і ендокринної системи організму.

Цукровий діабет

Ще одне поширене захворювання підшлункової залози, котре може виникнути  внаслідок  порушення ендокринних функцій органу і як ускладнення хронічної форми панкреатиту – цукровий діабет.

Причини його розвитку – нездатність організму продукувати або використовувати  вироблений підшлунковою залозою інсулін, гормон, що відповідає за регуляцію вуглеводного обміну і підтримку стабільного рівня глюкози у крові.

Збої у виробленні інсуліну відносяться до діабету I типу і часто діагностується у дітей і молодих людей. Брак гормону компенсується регулярним його введенням у організм (інсулінотерапія). Якщо рівень інсуліну падає до критичного, у людини розвивається діабетичний кетоацидоз, котрий може спричинити набряк мозку, кому і летальний наслідок.

Цукровий діабет II типу поширений дуже широко. При цьому захворюванні вироблення інсуліну відбувається у достатній кількості, а часто навіть у більшому, ніж потрібно, але тканини хворого організму втрачають чутливість до гормону і, відповідно, недоотримують його, що і призводить до тяжких наслідків.

При будь-якому типі діабету головна задача хворого – не допустити ускладнень, дотримуватися суворої дієти і здорового способу життя, нормалізувати вагу і почати  займатися спортом.

Ознаки цукрового діабету

Основні симптоми цукрового діабету:

 • Постійна сухість у роті і виснажлива спрага, котру неможливо утамувати;
 • Сильне відчуття голоду;
 • Втома, апатія, брак енергії, сонливість;
 • Часте і рясне сечовипускання, яке може призвести до зневоднення організму, зокрема і нічне нетримання сечі;
 • Свербіння шкіри, що призводить інколи до появи на тілі розчесаних місць, вкритих кіркою.

Якщо для цукрового діабету I типу характерні очевидні і виражені симптоми, то про наявність II типу діабету людина може не знати роками.

Діагностика і лікування цукрового діабету – ще одна прерогатива центру нетрадиційної медицини «Енергетика». Лікар-біоенерготерапевт здатен виявити захворювання на початковій  стадії, аж до переддіабетичного стану. Завдяки біотерапевтичному впливу на енергообмін пацієнта нормалізується як вироблення інсуліну, так і його засвоєння тканинами організму.

Також для лікування захворювань підшлункової залози у нашому центрі кожному хворому пропонують індивідуально складену фахівцем карту харчування, що містить режим прийому їжі і список дозволених продуктів. Така детальна карта є безцінною допомогою у  попередженні тяжких хвороб.

Більш детальна інформація - за телефоном в Києві (096)852-58-77.

Усі статті

Записатися на прийом: (096) 852-58-77